ÇEVRE

POLİKAN; çevresel yönetim sistemini kurmakta ve sağlamlaştırmakta, sürekli bir gelişimle kirliliğe karşı koruyucu önlemleri almakta ve en iyi teknolojik ve ekonomik olarak uygun çözümleri uygulamaktadır.

POLİKAN; atık azaltımı, geri dönüşüm ve yeniden kullanım gibi kirlilikten korunma hedeflerini uygulayarak doğal kaynakları korumakta, tüm yasal ve diğer çevresel gerekliliklere uymaktadır.

POLİKAN HAKKINDAPolikan; hassaslık, güvenilirlik ve gizlilik ölçütleri yanında müşteri talepleri doğrultusunda en iyi değer ve fiyatın sağlanabilmesi kapsamında kauçuk malzemelerle ilgili her türlü Ar&Ge projelerini gerçekleştirir ve ilgili servis ve testleri yapar. Proje mühendislerinin sıkça karşılaştığı soru: Servis koşullarında karışım dizaynım nasıl davranacak? sorusudur. Ekibimiz karışımı, dizayn evresindeyken optimize etmek için geleneksel uygulamadan farklı olarak; laboratuar kapalı karıştırıcısında(1.8L) ve açık milinde (24"*Ø8") işler. Bu uygulama, sürekli gelişen ve rekabetçi piyasada zaman ve maliyeti azaltmakla kalmayıp müşteri beklentilerini çabuk ve azami esneklikte somutlaştırmayı garanti etmektedir.

Şirket olarak gelecekte müşteri ihtiyaçlarını karşılayacak bir yapılanmaya giderken önce "İnsanların kauçuk sektöründe ihtiyaçları neler olacak ve biz bunu nasıl karşılayabiliriz?" sorusunu sorarız. Amacımız kuruluşa özgü çözümler üretmek, meslek etiğine uygun, müşteri odaklı ve kaliteli hizmet anlayışı ile sektörde lider kuruluşlar arasında sürekli var olmak, pazarlarda ürün ve hizmetlerimiz ile yer almak, rekabette önde olmak için çok çalışmak, aktif ve hızlı hareket etmektir.

YAPTIĞINI KONTROL EDEMİYORSAN YAPACAKLARINA KARAR VEREMEZSİN...

Bu ilkeyle yola çıkan Polikan yüksek teknolojiye sahip laboratuar imkânları ile her parti karışıma kalite kontrol prosedürü uygulamaktadır. Polikan, ISO TS 16949 sertifikasının içerdiği kontrol ve kalite talimat ölçmelerine uygun olarak çalışmaktadır.

Elastomer karışımların yapılarıyla ilgili ayrıntılı bilgi laboratuar için bir diğer önemli fonksiyondur. Bu fonksiyon, diferansiyel tarama kalorimetrisi ya da termal gravimetri gibi bilimsel analitik metotları kullanmayı gerektirir. Hassas karışım analizleri hataya kaynak teşkil eden sebep araştırması yapmanın yanında karışım saflığı ve özdeşliği açısından önemlidir. Uygun analitik araç ve metotlar prosesi kontrol etmek için kullanılmaktadır.